Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program skierowany m.in. do szkół podstawowych, którego celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Nasza szkoła zakupiła następujące wyposażenie:
• drukarka 3D z akcesoriami
• zestaw Arduino edukacyjny
• mikrokontrolery
• lutownica
• stacja lutownicza
• studio telewizyjne
• słuchawki
• monitor
• statywy
• aparat Canon z akcesoriami
• zestaw lamp
• mikrofon kierunkowy
• greenscreen
• mikser audio
• gimbal

Pozyskany sprzęt będzie wykorzystywany do rozwijania zainteresowań uczniów w zakresie projektowania i posługiwania się nowoczesną technologią na różnych przedmiotach szkolnych i zajęciach pozalekcyjnych.

Informacje dla nauczycieli

#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt bez konieczności wkładu własnego! Dowiedz się więcej na http://www.gov.pl/laboratoria

Data dodania: 2022-03-20 21:25:09
Data edycji: 2023-12-03 13:29:54