Wykorzystanie sprzętu - marzec-czerwiec 2022 - Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie

Wykorzystanie sprzętu - marzec-czerwiec 2022

Laboratoria przyszÅ‚oÅ›ci to inicjatywa majÄ…ca na celu stworzenie nowoczesnej szkoÅ‚y w której zajÄ™cia bÄ™dÄ… prowadzone w sposób ciekawy, angażujÄ…cy uczniów i rozwijajÄ…cy ich zainteresowania.

Szkolenie z obsługi sprzętu.

Prezentacja uczniom i nauczycielom możliwości sprzętu.

Wraz z uczniami klas IV-VIII ustaliliśmy, że w pierwszej kolejności wydrukujemy figury szachowe, aby podczas przerw można było oddawać się tej rozrywce umysłowej.

Wyboru figur dokonaliśmy w oparciu o istniejącą bazę na https://www.thingiverse.com/

W czerwcu wykorzystywaliśmy zakupiony sprzęt podczas uroczystości szkolnych:

• Talentynki, czyli II Szkolny PrzeglÄ…d Talentów - mÅ‚odzi artyÅ›ci zaprezentowali swoje umiejÄ™tnoÅ›ci gry, Å›piewu, taÅ„ca, rysunku, malowania, ćwiczeÅ„. MogliÅ›my podziwiać ich zdolnoÅ›ci wykorzystujÄ…c m.in. mikrofony, mikser, a aparatem Canon - uwieczniliÅ›my wydarzenie w postaci fotorelacji.

• ZakoÅ„czenie roku szkolnego dla klas III - wykorzystaliÅ›my mikrofony, mikser, aparat. Dla uczniów klas III, którzy od wrzeÅ›nia wkroczÄ… w nowy etap edukacyjny przygotowaliÅ›my przedstawienie - niespodziankÄ™, do którego użyliÅ›my aparatu Canon w celu nagrywania i obróbka filmu.

Pomysły na lekcje z wykorzystaniem zakupionego sprzętu: https://www.gov.pl/web/laboratoria/inspiracje-na-lekcje

Data dodania: 2022-07-02 12:24:56
Data edycji: 2023-12-03 18:57:49

,,Każdy czÅ‚owiek ma w sobie wiele możliwoÅ›ci, musi je tylko odkryć”