Warsztaty wielkanocne dla uczniów klas integracyjnych (2022/2023)

"Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością, jak z własnej” - Henry Ford

Uczniowie klas integracyjnych wraz z uczestnikami zajęć świetlicowych z klasy 2a dnia 4 kwietnia uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych, podczas których wspólnie tworzyli świąteczne kurczaczki.

Te niepozorne pisklęta niosą w sobie ogromną symbolikę.

Ich żółty kolor oznacza radość i kojarzy się ze słońcem. Słońcem, którego nigdy nie powinno zabraknąć w dziecięcej codzienności, tak w rozumieniu dosłownym, jak i symbolicznym.

Klasy integracyjne stanowią cząstkę twórczej i przyjaznej szkoły jako miejsca nauki, tolerancji, wrażliwości, otwartości oraz akceptacji. Dzięki integracji uczniowie kształtują wiarę we własne siły, umiejętności poszanowania własnej i cudzej godności. Integracja umożliwia pełne uczestnictwo dzieci z niepełnosprawnościami w życiu i rozwoju społecznym, dzięki obcowaniu z rówieśnikami i akceptacją odmienności drugiego człowieka. Rozbudza ona świadomość, że wszyscy ludzie mają równe prawa, choć różne są ich możliwości.
Data dodania: 2023-04-10 17:08:32
Data edycji: 2023-04-10 17:10:53