UKRYTA WYSTAWA – eksperymentalne place zabaw w galerii sztuki (2022/2023)

UKRYTA WYSTAWA jest zaproszeniem do zabawy i kontemplacji. Poprzez poszukiwanie i uważność, młodzież z naszej szkoły odkryła świat sztuki, a w nim takie zagadnienia, jak: minimalizm, biel w sztuce, kamuflaż, ukryty przekaz, galeria jako miejsce rozpalające umysł, wywołujące emocje i inspirujące.

UKRYTA WYSTAWA jest również pretekstem do mówienia o rzeczach ważnych: ukrytych historiach, obalaniu stereotypów, wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji, ale też o poszukiwaniu prawdy, odkrywaniu siebie oraz zdejmowaniu masek. To co zamiecione pod dywan, ukryte w szafach, zepchnięte i wyparte, ma teraz głos!

Bilety na wystawę stanowiły nagrodę dla laureatów Szkolnego Konkursu Artystyczno-Literackiego „Za niebieskimi drzwiami” dla klas 5.
Data dodania: 2022-11-13 20:04:00
Data edycji: 2022-11-15 20:07:36