Tydzień francuski w świetlicy - Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie

Tydzień francuski w świetlicy

W zeszÅ‚ym tygodniu w Å›wietlicy podróżowaliÅ›my po Francji. TydzieÅ„ francuski rozpoczÄ™liÅ›my od poznania flagii i poÅ‚ożenia Francji w Europie oraz posÅ‚uchaniem jak brzmi jÄ™zyk francuski. PoznaliÅ›my nieoficjalny symbol narodowy Francji - kogut, obecny również na pieczÄ™ci paÅ„stwowej. Dzieci wykonaÅ‚y prace plastyczne Wieża Eiffla, flaga  francuska oraz kogut galijski. Uczniowie dowiedzieli siÄ™ co jedzÄ… Francuzi oraz z czego sÅ‚ynie ten piÄ™kny kraj: z różnorodnych serów, pysznych bagietek, owoców morza, w tym ostryg i muli, zabie udka, Å›limaki itd. Uczniowie zapoznali siÄ™ z filmem Ratatouille.
Dzieci wykonaÅ‚y piÄ™kne wazony na lawendÄ™, które wyeksponowaliÅ›my w sali Å›wietlicowej. WysÅ‚uchaliÅ›my również najbardziej popularnych utworów muzycznych w tym utworu "Pod niebem Paryża ".
Data dodania: 2021-10-29 12:10:52
Data edycji: 2021-10-29 12:19:33

,,Każdy czÅ‚owiek ma w sobie wiele możliwoÅ›ci, musi je tylko odkryć”