Światowy Dzień Sztuki

15 kwietnia obchodziliśmy X Światowy Dzień Sztuki. To stosunkowo młode święto w tym roku w naszej szkole przebiegało pod patronatem Vincenta van Gogha.

Uczniowie klas 5-8 uczestniczyli w projekcji oscarowego filmu z 2017 r. pt. „Twój Vincent”. Jest to pierwsza na świecie pełnometrażowa animacja malarska. Film składa się z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu 7 lat przez przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Na jedną sekundę filmu przypada 12 obrazów. Animowane postaci, opowiadające o życiu artysty są jednocześnie bohaterami jego własnych obrazów, których przeszło 120 zostało wkomponowanych w kadry filmu.

Zainteresowani uczniowie wzięli udział w interaktywnym oraz interdyscyplinarnym międzyszkolnym konkursie na temat życia i twórczości artysty.

Oto wyniki:
1 miejsce Patrycja z SP47
2 miejsce Sara z SP21zOI
3 miejsce Agata z SP21zOI

Nagrody dofinansowane zostały ze środków Rady Rodziców.

Organizatorki: pani Agata Flejter, nauczyciel plastyki, pani Anna Tomczyk, nauczyciel języka polskiego

Data dodania: 2022-04-22 12:57:47
Data edycji: 2022-04-22 12:58:58