Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów (2022/2023)

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów  (2022/2023)
W tym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.
Jak to często bywa, nie jest on obchodzony przypadkowo, gdyż właśnie w tym czasie przypada rocznica urodzin słynnego, amerykańskiego rysownika historii obrazkowych, Jacka Kirby’ego, twórcy znanych na całym świecie postaci z uniwersum XMen, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.

Jak świętować? Nic prostszego! Wystarczy wziąć w ręce komiks, usiąść i czytać. Raźniej będzie, gdy do obchodów święta zaprosimy kolegów i koleżanki.
W ramach lekcji plastyki klasa 4a poznała tajniki tworzenia sekwencyjnej historii obrazkowej, jaką jest komiks. Uczniowie zapoznali się z historią polskiego komiksu oraz autorskimi pracami Pani Agaty, która na co dzień tworzy własne ilustracje.

Na języku polskim Uczniowie zaprezentowali ulubione komiksy, a także poznali literaturoznawczą koncepcję „dymków”.
Data dodania: 2022-10-05 21:28:01
Data edycji: 2022-10-05 21:29:23