Rok Fredry (2023/2024)

2023 Rokiem Aleksandra Fredry

Sejm ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry. „W roku 2023 przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich” – wskazano w uchwale.

Z tej okazji Zuzia K. i Zuzia P. z klasy 7a wzięły udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych „SPOTKANIA FREDROWSKIE”.

Była to doskonała okazja do przybliżenia młodzieży szkolnej twórczości tego wybitnego komediopisarza, który jest autorem nie tylko będącej szkolną lekturą „Zemsty”, ale także kilkudziesięciu utworów scenicznych.

Zuza & Zuza wcieliły się w postacie Klary i Anieli ze "Ślubów Panieńskich". Oto zajawki z prób...
Data dodania: 2023-11-07 10:53:20
Data edycji: 2023-11-07 10:53:31