Rajd SKKT do Ośrodka Strzeleckiego im. J. Flaszy w Pucicach (2023/2024)

Ostatni w tym roku szkolnym rajd SKKT odbył się w niedzielę, 9 czerwca 2024 r., na terenie Ośrodka Strzeleckiego im. J. Flaszy w Pucicach.

Wyruszyliśmy z samego rana pomarańczowym autokarem do Pucic, gdzie na początku przeszliśmy szkolenie wojskowe z obsługi broni i zasad bezpieczeństwa.

Następnie, podzieleni na dwie grupy, strzelaliśmy na strzelnicy wewnętrznej z czeskiego pistoletu maszynowego Scorpion EVO 3 oraz pistoletu Glock. Na strzelnicy zewnętrznej zaś z ShotGuna.

Z części strzeleckich wyszliśmy z tarczami, nie na tarczach.

Po wszystkich wrażeniach, kiedy pierwsza adrenalina zaczęła puszczać, przeszliśmy do części gastronomicznej, gdzie zostaliśmy ugoszczeni pyszną (najlepszą!) grochówką wojskową, a także upiekliśmy kiełbaski na ognisku integracyjnym.

Nie zabrakło czasu na oglądanie pokazu strzeleckiego profesjonalistów celujących do rzutek. Graliśmy też w siatkówkę.

Ogromne podziękowania dla:
- Adama z 6b za pomysł na rajd;
- Pani Małgosi, Mamy Stasia z 6b oraz Pana Krzysztofa, Taty Hani z 6b, za profesjonalną opiekę;
- dyrektora, instruktorów z Ośrodka w Pucicach za profesjonalne szkolenie i indywidualne podejście;
- kucharza z Ośrodka w Pucicach za przepyszną grochówkę i wspaniałą organizację gastronomiczną;
- Pani Justyny Sz., Mamy Wojtka Sz. z 4c, za pomoc z organizacją autokaru;
- Pana Mirka, kierowcy pomarańczowego autokaru;
- Szymona W., absolwenta, wolontariusza, fotografa.
Data dodania: 2024-06-11 10:22:29
Data edycji: 2024-06-11 10:24:14