Na tropie bioróżnorodności

Ziemska bioróżnorodność ulega ciągłym, dynamicznym zmianom. W obecnych czasach zagrożenie bioróżnorodności na naszej planecie jest ogromne i stanowi konsekwencję destrukcyjnej działaności człowieka. Utrata różnorodności biologicznej jest poważnym zagrożeniem dla funkcjonowania życia na ziemi. Każdy z nas, mały i duży, nastolatek i staruszek, powinien mieć świadomość, co może zrobić dla ochrony bioróżnorodności. Wcześniej jednak warto poznać jej piękne, czasem skromne w swej prostocie, a niekiedy zachwycające feerią barw oblicze. Uczniowie klasy 7a w ramach lekcji plastyki zajęli się makrofotografią przyrodniczą. Część z nich zakwalifikowano do Szkolnego Konkursu Fotograficzno-Przyrodniczego „Na tropie różnorodności biologicznej”. Organizatorki konkursu, Pani Agata Flejter (nauczyciel plastyki, biologii i przyrody) i Pani Sylwia Machula (nauczyciel chemii) dnia 28 grudnia 2021 r. wyłoniły laureatów konkursu.

I miejsce Oliwier
II miejsce Natalia W.
III miejsce Milena
wyróżnienie Joanna L.

Nagrody zostaną wręczone po powrocie Uczniów do szkoły.

Data dodania: 2022-01-04 11:27:58
Data edycji: 2022-01-04 11:30:10