Muzeum Miasta Szczecina „Stary Ratusz” (2023/2024)

16.11.2023r. klasa 2A wybrała się na wycieczkę do Muzeum Miasta Szczecina mieszczącego się w gotyckim Ratuszu Staromiejskim na Podzamczu, usytuowanym w centrum najstarszej części miasta – pomiędzy Rynkiem Siennym i Rynkiem Nowym. W efektownych wnętrzach ratusza można zobaczyć wystawy poświęcone historii i kulturze Szczecina od czasów najdawniejszych. Po muzeum oprowadziła nas i ciekawie opowiadała p. Ewa. Dzieci między innymi dowiedziały się, że najstarszym miejscem Szczecina jest Wzgórze Zamkowe a Szczecin ma aż 1300 lat. Oglądaliśmy z czego były zbudowane pierwsze domy. Widzieliśmy biżuterię dawnych Szczecinian, zabawki dla dzieci, którymi były łódeczki zrobione z kory drzewa oraz gry dla dorosłych. W gablocie oglądaliśmy łyżwy zrobione z kości zwierząt. Obejrzeliśmy broń i ostrza. Zobaczyliśmy zgrzebła do czyszczenia podkowy koni. Bardzo spodobała nam się makieta starego Szczecina, który był otoczony murem a obrońcami Szczecina byli wówczas rycerze. Bardzo zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Miasta Szczecina.

Ps. Dzieciom niesamowicie spodobał się fotel tortur ze szczecińskiego więzienia sądu okręgowego XIX w. każdy uczeń chciał na nim usiąść.

Data dodania: 2023-11-21 14:34:07
Data edycji: 2023-11-21 14:36:26