Kasztanobranie (2023/2024)

Kasztanobranie 2023

Nie ma chyba w Szczecinie szkoły czy przedszkola, które by nie uczestniczyły w Kasztanobraniu, akcji niezwykle przyjemnej, a jednocześnie mającej słuszny cel, bo zebrane przez dzieci – i zapewne ich rodziców – kasztany służą do wyrobu specyfików farmaceutycznych, głównie maści, ale również leków oraz produktów kosmetycznych. Dzieci mają aktywność na świeżym powietrzu.

Akcja Kasztanobrania znana jest w szczecińskich placówkach oświatowych – dla wielu dzieci taka akcja jest dużym wyzwaniem, a przy tym sporą frajdą. Do skupu, który organizuje firma Pharmeko, pojechały ze Szczecina tony kasztanów.

Pieniądze przeznaczono na ufundowanie terapii chodu dla Olgi, która cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe.

Zebraliśmy 643 kg kasztanów!!! Brawo! Dziękujemy!
Data dodania: 2023-11-07 10:28:03
Data edycji: 2023-11-07 10:42:40