Dzień Kropki w świetlicy

Udział w Międzynarodowej akcji Dzień Kropki.

Święto kreatywności i odkrywania talentów.

Świetlica szkolna wzięła udział w Międzynarodowym  Dniu Kropki.

15 września obchodziliśmy w naszej szkole  International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła

w siebie.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Z tej okazji uczniowie świetlicy uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach z kropkami  w tle, które są symbolem naszych talentów. Powstało drzewo talentów, które znajdowało się w holu przy świetlicy. Te symboliczne drzewo  miało przypomnieć wszystkim o talentach jakie mają, o tym, że należy pielęgnować swoje umiejętności i dzielić się nimi z innymi. Te dni były dla wszystkich ciekawym przeżyciem, wspaniałą zabawą, uświadomieniem sobie jakie pokłady talentów i umiejętności w nas drzemią. I jak ważne jest aby je odkrywać i rozwijać.

Wychowawczyni: Ewelina Kaczmarek

Data dodania: 2021-09-21 12:53:46