Dzień Białej Laski w SP21 z OI (2022/2023)

Październik jest miesiącem, w którym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski.

Biała laska  to przyrząd służący przemieszczaniu się osób niewidomych. W naszej szkole zorganizowano warsztaty dla uczniów klas I-III, które miały na celu przybliżenie tematyki związanej z funkcjonowaniem osób z dysfunkcją wzroku. Uczniowie mieli możliwość bliżej poznać niewidomego kolegę, posłuchać jak sobie radzi w codziennym życiu.

Uczestnicy warsztatów brali udział mi.in. w torach przeszkód w specjalnych goglach zmieniających ostrość widzenia i symulujących różne wady wzroku oraz mogli poruszać się przy pomocy białej laski. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie wraz z opiekunami aktywnie włączyli się w przebieg zajęć.

Serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Data dodania: 2022-11-24 12:21:48
Data edycji: 2022-11-24 12:25:38