Bezpieczeństwo na drodze

Bezpieczna droga do i ze szkoły uczniów ze świetlicy

Zasady bezpieczeństwa

W pierwszych tygodniach wrześniu w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć o  bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, w szkole, świetlicy,  na boisku szkolnym i placu zabaw. Uczniowie poznali i utrwalili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w świetlicy szkolnej. Zapoznali się z Regulaminem świetlicy.

We wrześniu - miesiącu poświęconemu bezpieczeństwu szczególnie omawiamy zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły i poza nią. Dzieci pouczane są do kogo i w jakich okolicznościach należy zwracać się o pomoc oraz kto służy im pomocą w różnych sytuacjach zagrażających ich zdrowiu i bezpieczeństwu. Nasi uczniowie utrwalili numery alarmowe i zasady panujące w ruchu ulicznym.  Ćwiczyli bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych podczas zabawy w ruch uliczny z wykorzystaniem sygnalizacji świetlnej. Prawidłowo reagowali na kolor światła. Zabawa w ruch uliczny wszystkim uczniom podobała się. Tego dnia Świetliczaki na szóstkę zdali egzamin z zasad  prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym.

Gratulujemy i życzymy bezpiecznych zachowań w szkole i poza nią.

Wychowawczyni: Ewelina Kaczmarek

Data dodania: 2021-10-03 19:31:38