Alicja w Krainie Czarów w Operze na Zamku w Szczecinie (2023/2024)

Alicja w Krainie Czarów w Operze na Zamku w Szczecinie

chor. J. Tyski, muz. P. Zych

Uczniowie klasy 6b zostali zaproszeni do tanecznej podróży w Krainie Czarów, na spotkanie z Białą Królową, Kapelusznikiem, mądrym Kotem...

A wszystko to za sprawą zjawiskowej choreografii, bajkowych, efektownych kostiumów i fantazyjnej charakteryzacji oraz genialnej muzyki skomponowanej na zmówienie opery i brawurowo wykonanej przez jej orkiestrę.

Historię Alicji, która przez magiczne lustro trafia do Krainy Czarów i magii, zna chyba każdy. Inspirująca opowieść o walce dobra ze złem i prawdziwej przyjaźni porusza, działa na wyobraźnię i sprawia, że nawet dorośli przenoszą się w zaczarowane czasy dzieciństwa.

Spektakl oparty na motywach powieści Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów" i „Po drugiej stronie lustra" oraz inspirowana filmem Tima Burtona „Alice in Wonderland".
Data dodania: 2023-12-08 12:42:32
Data edycji: 2023-12-08 12:46:19