Akcja Daj Włos!

POMAGAMY!

02.06 nasza szkoła zamieni się w wyjątkowy salon fryzjerski pełen ludzi pragnących pomóc innym.

Celem programu Daj Włos! jest zebranie włosów, z których zostaną wykonane bezpłatne peruki dla osób leczących się onkologicznie. By wykonać jedną perukę potrzeba włosów od 5-10 osób (w zależności od jakości). Zapotrzebowanie jest więc olbrzymie!

Jeśli macie Państwo oraz Państwa dzieci w sobie gotowość, by oddać coś swojego komuś innemu, proszę o kontakt mailowy lamancejezykowe@gmail.com lub przez Librus. Otrzymacie wówczas Państwo więcej informacji (np. wyślemy oświadczenie, ustalimy dokładną godzinę).

Akcja odbędzie się 02.06 (czwartek) od godziny 12:30 na terenie naszej szkoły. Włosy będą strzyżone przez fryzjerki z Salonu Ambasada Włosów.

Włosy, które zostaną wysłane na peruki:
- muszą mieć 25 cm lub więcej (długość rozpuszczonego pasma),
- nie mogą być kiedykolwiek rozjaśniane,
- muszą być umyte bez odżywki (włosy po nałożonej odżywce są śliskie i nie są się wykonać z nich peruk),
- pakowane do wysyłki - muszą być idealnie suche (dlatego należy je umyć dzień wcześniej),
- muszą być splecione w warkocze i zabezpieczone gumkami na obu końcach, aby nie rozplotły się w trakcie podróży pocztą.

Ostatnimi punktami zajmiemy się my. Włosy zostaną później odpowiednio spakowane i wysłane na adres Fundacji.

Każda zainteresowana udziałem w akcji osoba wypełnia oświadczenie https://daj-wlos.pl/, drukuje je i podpisuje (jeśli włosy należą do osoby niepełnoletniej oświadczenie zawiera jej imię i nazwisko, natomiast podpisuje je rodzic/opiekun prawny).

Uważamy, że każda wizyta u fryzjera jest bardzo emocjonującym wydarzeniem, zwłaszcza jeżeli służy ona także innej osobie. W związku z tym, jeżeli Państwo i Państwa dziecko zdecydujecie się na udział w akcji, prosimy, byście przyszli do szkoły razem. Zależy nam na komforcie i dobrych emocjach :)

Oczywiście do udziału w akcji mogą zgłosić się nie tylko uczniowie i uczennice naszej szkoły. Zapraszamy wszystkie osoby chętne, których włosy spełniają wyżej opisane warunki.

Dziękujemy już za pierwsze zgłoszenia!

Pozdrawiamy serdecznie,
Aleksandra Matuszewska