2019 rokiem Stanisława Moniuszki

5 maja 2019 roku cała Polska świętowała 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Włączając się w ogólnopolskie obchody Roku Moniuszki, w naszej szkole SP 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie odbył się wojewódzki konkurs pt. „Bajka Moniuszki”. Celem konkursu było wykonanie pracy plastycznej do utworu „Bajka”. Wszystkie nadesłane prace konkursowe zachwyciły obradujące jury. Szczególnym gościem w dniu rozstrzygnięcia zmagań plastyczno-muzycznych była pisarka Pani Małgorzata Huzar-Czub, autorka wierszowanej biografii Stanisława Moniuszki pt. „Tatulczyk Moniuszko”. Zwycięzcy mieli okazję poznać biografię tego znanego kompozytora, pedagoga, dyrygenta i organisty, twórcy polskiej opery narodowej, a przede wszystkim wielkiego patrioty, kochającego męża i tatulczyka. Uczniom i opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i składamy gratulacje.

M.Holak

Data dodania: 2021-07-30 16:48:11