Wykorzystanie sprzętu - wrzesień - listopad 2023

Rozpoczęliśmy kolejny rok przygody ze sprzętem z programu Laboratoria Przyszłości.

Nasze Laboratorium Druku 3D wzbogaciło się o projekty uczniów. W ramach lekcji  informatyki, techniki oraz na zajęciach dodatkowych (m.in. rewalidacji, warsztatach 3D) powstały pierwsze projekty z wykorzystaniem programu tinkercad.

Uczniowie mieli możliwość nauczenia się obsługi drukarki 3D, zmiany filamentu, poznali zastosowanie kleju do wydruków 3D, nauczyli się kalibrowania drukarki.

Nie zawsze projekty wychodziły udane - ale kolejne poprawki pozwoliły usunąć błędy. Fotografie projektów uczniowskich można zobaczyć w naszej gablocie dedykowanej Laboratoriom Przyszłości.

Projekty uczniów i pierwsza samodzielna obsługa drukarki:

Udało nam się również wydrukować kolejny zestaw figur szachowych, a niemal na każdej przerwie nasi uczniowie toczą pasjonujące rozgrywki w warcaby i szachy. Dzięki temu mogli praktycznie codziennie przygotowywać się do Szkolnego Turnieju Szachowego. Za każdym razem wydruki 3D wzbudzają ogromne zainteresowanie i mnóstwo pytań.

W planach mamy wydrukowanie figur szachowych dla naszych niewidomych uczniów oraz kolejne pomoce, dzięki którym nauka stanie się dla nich łatwiejsza i przyjemniejsza. Jesteśmy w trakcie wydruku figur geometrycznych ułatwiających naukę ułamków. Wszystkie będą miały oznaczenia w brajlu.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również nasze Laboratorium Elektroniki. O możliwościach zastosowania mikrokontrolerów uczniowie mogli dowiedzieć się na lekcjach techniki, a w praktyce rozpocząć swoją przygodę z zestawami Arduino podczas zajęć dodatkowych, na kołach zainteresowań, czy zajęć rozwijających uzdolnienia.

Sprzęt audio-video wykorzystujemy do tworzenia fotorelacji z różnych szkolnych wydarzeń i uroczystości, a dzięki miksrowi audio każdemu takiemu wydarzeniu towarzyszy odpowiednia oprawa muzyczna.

• Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantami

• Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

• Pasowanie na Pierwszoklasistę

• Akcja Czarownica

• Tydzień Patriotyczny i obchody Święta Niepodległości

Sprzęt ten wykorzystywany był również podczas zajęć zawodoznawczych, na informatyce, technice, zajęciach rewalidacyjnych, kołach zainteresowań. Uczniowie ćwiczyli umiejętność obrobki i montażu materiałów audiowizualnych. Poczynili też pierwsze kroki w nauce obsługi nagłośnienia z wykorzystaniem miksera.

Data dodania: 2023-12-01 16:49:04
Data edycji: 2023-12-03 13:28:30